Kawa czy herbata?

Efektowny stolik kawowy albo kompozycja dwóch czy trzech takich mebli potrafi być prawdziwą ozdobą salonu czy kącika do czytania. O czym warto pamiętać wybierając taki mebel ? Podobnie jak w przypadku kawy – wszystko zależy od tego czy oczekujemy mocnego pobudzenia czy rozkoszowania się subtelną kompozycją aromatów.

 

Brinkk stolik kawowy 70

Brinkk stolik kawowy 70
Brinkk stolik kawowy 70

Wysyłka w: 42 - 56 dni

Cena:

5 450,00 zł

szt.

Harmonia smaków
W ofercie jest wiele stolików kawowych – jak wybrać spośród nich ten idealny? Wszystko zależy od tego jak wygląda nasz salon. Jeśli oprócz sof i foteli mamy w nim więcej mebli musimy raczej uwzględnić ich styl w wyborze naszego stolika, bo zbyt duża różnorodność kolorów, form i stylów wprowadzi wizualny chaos. Warto wtedy skorzystać np. z mebla pochodzącego z tej samej linii wzorniczej. Taką możliwość daje nam kolekcja DREAM w której, obok mebli skrzyniowych, znajdziemy 2 modele stolików kawowych – kwadratowy i prostokątny. Taki zestaw da harmonijny, klasyczny efekt i sprawdzi się świetnie w stylowym wnętrzu. 

Podwójne i potrójne
Jeśli miejsce na to pozwala, ciekawy efekt daje grupowanie stolików kawowych o podobnej formie. Na taki zabieg pozwalają stoliki SiSi o organicznie zaokrąglonych, trójkątnych blatach i różnych wysokościach. Możemy połączyć dwa lub trzy albo skorzystać tylko z jednego,
a różne zestawienia wykończenia drewna i kolorów lakieru dodadzą naszemu wyborowi indywidualnego charakteru. Taka grupa ożywi zazwyczaj nieco monotonną w formie sofę i doda wnętrzu dynamiki. Korzystanie z zestawu stolików ma też istotną zaletę praktyczną – są lekkie, więc łatwo je przearanżować lub przenieść w razie potrzeby w inne miejsce.

Fantazyjny dodatek
Największą swobodę doboru stolików kawowych mamy w przypadku gdy w naszym salonie panuje minimalizm lub eklektyzm. Wtedy możemy postawić na mebel o najbardziej fantazyjnej formie – taki jak jeden ze stolików FIL z okrągłym blatem na ażurowym metalowym stelażu. Wśród nich mamy zarówno możliwość wyboru rodzaju wykończenia części metalowych (chrom, stal, mosiądz), jak i blatu (fornir, lakier, spiek kwarcowy). Dzięki tej wielości opcji łatwo dopasować stolik do reszty wyposażenia – warto by np. metalowe detale mebli w pomieszczeniu były w jednej tonacji kolorystycznej. Ciekawym rozwiązaniem może być także potraktowanie jako podręcznego stolika siedziska BAMP. Zwłaszcza w swojej niższej, domowej wersji B świetnie sprawdzi się w tej roli, a między jego półkami będziemy mogli przechowywać magazyny, książki czy piloty do sprzętu rtv.

Zaskakująca mieszanka
Kiedy mamy do dyspozycji nieco więcej miejsca, ciekawym rozwiązaniem może być też eklektyczny miks różnych modeli stolików. Takie zestawy często stosują projektanci – np. łącząc jeden stolik FIL z dwoma stolikami SiSi. Można zmieniać ich ustawienie, uzupełniać je dekoracyjnymi dodatkami. W tych zestawieniach można wykorzystywać także pufy, siedziska BAMP - wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb. Taka grupa mniejszych, zróżnicowanych mebli wygląda efektownie , jest wielofunkcyjna i mobilna. Zachęcamy do wykorzystania podobnych rozwiązań i zbudowanie własnej , niepowtarzalnej kompozycji

Spektakularny efekt

Kiedy mamy do dysypozycji przestronne wnętrze warto wybrać duży i  charakterystyczny stolik, dzięki któremu uzyskamy spektakularny efekt. Łatwo to osiągnąć stosując w aranżacji stoliki Brinkk zdające się igrać z grawitacją i zaskakujące swą architektoniczną formą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl