Komody i kredensy - meble niezbędne  w każdym domu 

Czy znacie to uczucie, że niezależnie od metrażu zawsze cierpimy na brak mebli do przechowywania? W sypialni dobrze mieć pod ręką osobiste drobiazgi i bieliznę. W jadalni przyda się miejsce na naczynia, sztućce czy serwetki. A w salonie potrzebne jest miejsce na ulubione płyty, albumy, czy awaryjny schowek, gdzie można szybko umieścić niepotrzebne rzeczy na wypadek nieoczekiwanej wizyty. Dlatego planując urządzenie domu warto pomyśleć  o komodach i kredensach.

 

Modern Loft komoda dębowa z szufladami  Modern Loft komoda dębowa z szufladami
Producent: Katmandu
Cena:

4 565,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Marone Elite komoda mała drewniana   Marone Elite komoda mała drewniana
Producent: Katmandu
Cena:

2 265,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Marone Elite komoda 2.4 drewniana  Marone Elite komoda 2.4 drewniana
Producent: Katmandu
Cena:

3 705,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Marone Elite komoda 2.2 drewniana  Marone Elite komoda 2.2 drewniana
Producent: Katmandu
Cena:

2 945,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Maron Elite komoda 3.3 drewniana   Maron Elite komoda 3.3 drewniana
Producent: Katmandu
Cena:

2 625,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Joy komoda wysoka Joy komoda wysoka
Producent: Swarzędz Home
Cena:

6 430,00 zł

szt.
zobacz więcej
Joy komoda szeroka Joy komoda szeroka
Producent: Swarzędz Home
Cena:

7 700,00 zł

szt.
zobacz więcej
Joy komoda niska Joy komoda niska
Producent: Swarzędz Home
Cena:

6 210,00 zł

szt.
zobacz więcej
Essence szafka 2d wysoka Essence szafka 2d wysoka
Producent: Swarzędz Home
Cena:

5 330,00 zł

szt.
zobacz więcej

Do szuflady
Komody to meble o horyzontalnej lub wertykalnej bryle. Ich charakterystyczną cechą są szuflady. To powoduje, że choć pojemne, najbardziej praktyczne są do przechowywania rzeczy o niezbyt dużych rozmiarach. W jadalni komoda świetnie sprawdzi się jako miejsce na obrusy, serwetki, dekoracyjne akcesoria takie jak świece czy podkładki oraz sztućce. Komoda może też być dobrym miejscem na domowe archiwum: zdjęcia, albumy, dokumenty. W sypialni mebel z szufladami to absolutny must have. Nawet wtedy gdy mamy duże szafy lub garderobę, efektowna komoda w sypialni jest atrakcyjnym elementem i na pewno zostanie wykorzystana na rzeczy osobiste i bieliznę. Swarzędz Home oferuje komody o różnych szerokościach i wysokościach w kolekcjach Essence, Dream i Joy.

Wielofunkcyjnie
Kredensy łączą cechy komód i witryn, są najbardziej uniwersalnymi meblami uzupełniającymi szczególnie w do jadalni. Mają zazwyczaj horyzontalny układ. Najbardziej typowy kredens składa się z trzech zamykanych szafek z wewnętrznymi półkami. Jedna lub dwie z nich mogą mieć szklane fronty. Dodatkowo kredens może też mieć szuflady. Taka bogata wersja będzie najpraktyczniejsza – w jednym meblu będziemy mieli miejsce na wszystkie stołowe naczynia
i przybory. W solidnym kredensie znajdziemy miejsce na dodatkowy zestaw talerzy, półmiski czy salaterki, wazę – przedmioty ciężkie i zajmujące sporo miejsca.
Dodatkowo, ponieważ kredensy są zazwyczaj niezbyt wysokie i mają stosunkowo szeroki blat, mogą pełnić rolę pomocniczego bufetu, gdzie możemy odstawić część dań czy naczyń potrzebnych przy posiłku, napoje czy dekoracje takie jak bukiet kwiatów.  Swarzędz Home swoim klientom proponuje kredensy wszystkich wyżej wymienionych typów – z kolekcji Dream i Essence. 

W wielu współczesnych aranżacjach unikalne w formie kredensy stanowią centralny, skupiający uwagę element wnętrza i coraz częściej zastępują typowe meble rtv. Przykładem takiego mebla jest nagrodzony Red Dot kredens Brinkk.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl